O Udruzi

Hrvatska udruga pčelara Pčelinjak osnovana je 10.05.2018. godine. Osnivači su grupa ljudi koji su vezani uz pčelarstvo na razne načine. Tako u osnivačima imamo stare iskusne pčelare, agronome, privrednike te vrsne stručnjake ostalih struka.

Ideja za osnivanje ove udruge pojavila se stjecajem niza okolnosti. Neke eminentne pčelarske udruge nestale su sa pčelarske scene neke ne zadovoljavaju očekivanja pčelara te se stoga pojavila potreba za osnivanje udruge koja bi u skoro vrijeme trebala postati jedna od vodećih pčelarskih udruga u Hrvatskoj te stoga ima u nazivu pridjev Hrvatska.

Osnivači i sadašnje članstvo udruge jamče dugoročan prosperitet ove pčelarske udruge. Sve su to ljudi s višegodišnjim iskustvom u najrazličitijim segmentima pa stručno pokrivamo na primjer:

1. pčelarsku tematiku,
  2. trošarine,
  3. pčelinje proizvode,
  4. provedba raznih projekata,
  5. zauzimanje medijskog prostora

Cilj nam je svim sredstvima boriti se za dugoročan prosperitet pčelarstva i pčelara kao i za zaštitu pčele napose apis meliferica. Bitna nam je suradnja sa znanstvenim krugovima sa kojima je ista već uspostavljena tim više što je dio članova i osnivača već sudjelovao u raznim znanstvenim projektima. Kroz zimu planiramo organizirati razna znanstvena predavanja na temu pčelarstva ali nećemo zapostaviti ni pčelare praktičare. Svakako nam je cilj posjećivati pčelarske sajmove u Hrvatskoj pa i u inozemstvu.

Ovo je naše prvo obraćanje pa ovaj tekst možemo smatrati pozdravnom riječi predsjednika. Kako će udruga napredovati i ostvarivati rezultate tako će se i ovaj tekst nadograđivati.

Uz pčelarski pozdrav "Medno" pozivam Vas da se učlanite u ovu pažnje vrijednu udrugu

Dražen Jerman, predsjednik HUP Pčelinjak